مزایای قبولی در المپیاد کامپیوتر
به این مقاله امتیاز دهید

مزایای قبولی در المپیاد کامپیوتر

توی این مقاله می‌خوایم مزایای قبولی در المپیاد کامپیوتر رو برات توضیح بدیم. شاید برات سواله که جدای از علاقه و استعدادی که توی کامپیوتر داری، که دلیل اصلیت واسه شرکت توی المپیاد کامپیوتره ، دیگه چه دلایلی وجود داره . مثلا قبولی توی این آزمون کجاها به دردت می‌خوره؟ یا اصلا از این رزومه قبولی، می‌تونی توی جاهای دیگه‌ای استفاده کنی؟ . خلاصه ما اینجاییم که جواب این سوال و سوالای دیگه‌ای که توی ذهنت داری رو بدیم. اگه می‌خوای بیشتر بخونی حتما یه سر به صفحه المپیاد کامپیوتر بزن.

مزایای قبولی در المپیاد کامپیوتر : المپیاد کامپیوتر چیه؟

هر چند احتمالا خودت آشنایی کلی‌ای با المپیاد کامپیوتر داری، اما بهتره بطور خلاصه ما هم بهت بگیم که المپیاد کامپیوتر چیه؟ شاید مفهومی‌ترین المپیاد، المپیاد کامپیوتر باشه. چون سوالاتش اکثرا توی کلاس‌های درس گفته نمی‌شه. و بیشتر روی توانایی حل مساله و یافتن الگوریتم تاکید داره. دونستن مزایای قبولی در المپیاد کامپیوتر می‌تونه خیلی توی این‌که چطور واسه این المپیاد برنامه ریزی کنی بهت کمک کنه. بطور کلی این المپیاد ۲ مرحله جامع داره. یک مرحله جامع مقدماتی که خودش ۳ تا آزمون رو شامل می‌شه. آزمون‌های اول و دوم بیشتر سوالات تستی و تشریحی داره که روی حل مساله تاکید دارن. و آزمون سوم که نیاز به دانش برنامه نویسی هم داره. مرحله جامع دوم هم ۳ تا آزمون تشریحی و برنامه‌نویسی داره که قبول شدگان این مرحله به دوره انتخاباتی تیم راه پیدا می‌کنن.

توی این دوره هم یک سری آزمون از اون‌ها گرفته می‌شه. کسایی که به این مرحله می‌رسن بر حسب نمراتی که گرفتن به ترتیب طلا، نقره و برنز المپیاد کامپیوتر رو می‌گیرن. طلایی‌ها آماده می‌شن واسه المپیاد جهانی کامپیوتر و البته این امتیاز رو می‌گیرن که بدون کنکور توی هر دانشگاهی که می‌خون ادامه تحصیل بدن. اما هنوز جواب این‌که مزایای قبولی در المپیاد کامپیوتر چیه رو ندادیم، در ادامه به این سوال جواب می‌دیم.

المپیاد کامپیوتر چیه؟

مزایای قبولی در المپیاد کامپیوتر : کنکور

خب اشاره کردیم کسایی که طلای المپیاد کامپیوتر رو می‌گیرن می‌تونن بدون کنکور توی هر کدوم از زیر شاخه‌های رشته ریاضی ادامه تحصیل بدن. و البته، توی هر دانشگاهی که می‌خوان ادامه تحصیل بدن. این موضوع یکی از مهم‌ترین مزایای قبولی در المپیاد کامپیوتر هست. این یک مزیت خیلی مهم محسوب می‌شه، چرا؟ تویی که توی کامپیوتر استعداد داری، با گذاشتن کل وقتت روی این المپیاد، خیلی راحت‌تر می‌تونی موفق شی. و به ادامه تحصیل توی رشته مورد علاقت توی بهترین دانشگاه‌های کشور بپردازی. چون اگه بخوای واسه کنکور وقت بذاری، باید همه کتاب‌های دبیرستان شامل ادبیات، فیزیک، شیمی، دینی و … رو بخونی که خیلی مشکل تره. ولی المپیاد کامپیوتر فقط ازت توانایی توی این علم رو می‌خواد.

مزایای قبولی در المپیاد کامپیوتر : بازار کار

یکی دیگه از مزایای قبولی در المپیاد کامپیوتر اینه که خیلی راحت می‌تونی وارد بازار کار شی. چطور؟ خب تو واسه قبولی در المپیاد کامپیوتر باید مباحث خیلی پیشرفته توی برنامه‌نویسی رو بخونی و یاد بگیری. از طرفی رزومه‌ قبولی توی المپیاد کامپیوتر نشون می‌ده که توی برنامه‌نویسی قوی هستی. به همین خاطر راحت می‌تونی جذب بازار کار برنامه‌نویسی شی.

مزایای قبولی در المپیاد کامپیوتر : سطح علمی بالاتر

یکی از مزایای قبولی در المپیاد کامپیوتر اینه که اولا با شرکت توی این آزمون، وارد یک سطح حرفه‌ای از علم کامپیوتر می‌شی. و اگه نتیجه بگیری سریعا توسط مراکز علمی شناخته می‌شی. حتما توسط مدرسه و شورای شهر ازت تقدیر و تشکر می‌شه و توی مجامع علمی شهر شناخته می‌شی. از طرفی بزرگترین آزمون علمی کشور المپیاده، و تو با شرکت توی این آزمون خیلی راحت با بهترین‌های علم کامپیوتر کشور ارتباط برقرار می‌کنی و به نوعی وارد یه جامعه علمی حرفه‌ای می‎‌شی.

مزایای قبولی در المپیاد کامپیوتر : بنیاد علمی نخبگان

وقتی توی المپیاد کامپیوتر نتیجه بگیری،توسط بنیاد علمی نخبگان ازت دعوت می‌شه که توی این بنیاد عضو شی. عضو شدن توی بنیاد علمی نخبگان باعث می‌شه یک سری مزیت‌ها در دوران تحصیل در دانشگاه به دست بیاری. ازت توی همایش‌های علمی دعوت می‌شه و خلاصه توی سن خیلی پایین وارد جامعه علمی نخبگان می‌شی. این یکی از مزایای قبولی در المپیاد کامپیوتر هست که بهت توی رشد علمی و یافتن یه جایگاه علمی بالا کمک زیادی می‌کنه.

مزایای قبولی در المپیاد کامپیوتر : تحصیل در بهترین دانشگاه‌های دنیا

با قبولی توی المپیاد کامپیوتر، یه رزومه خیلی خوب واسه خودت جور می‌کنی. در واقع یکی دیگه از مزایای قبولی در المپیاد کامپیوتر اینه که اگه روزی خواستی واسه ادامه تحصیل به دانشگاه‌های بزرگ دنیا وارد شی، خیلی راحت‌تر از بقیه درخواستت قبول می‌شه. چون با قبولی توی این آزمون، توسط مجامع علمی دنیا هم شناخته می‌شی و در واقع کارت واسه ادامه تحصیل توی خارج خیلی سریع‌تر پیش می‌ره.

مزایای قبولی در المپیاد کامپیوتر : خدمت سربازی

این خبر خوب رو به آقایان بدیم که با قبولی در المپیاد کامپیوتر، جز نخبه‌ها می‌شی و البته به عنوان یکی از مزایای قبولی در المپیاد کامپیوتر ، به جای خدمت سربازی، می‌تونی توی یه پروژه شرکت کنی. انجام پروژه باز هم باعث می‌شه که رزومت قوی‌تر شه و البته با شرکت‌های بزرگی آشنا شی و خلاصه به جای تلف شدن عمرت، زودتر هم به نتیجه برسی و از علمت استفاده‎‌ای که دوست داری رو ببری.

مزایای قبولی در المپیاد کامپیوتر : دیگر موارد

مواردی که به عنوان مزایای قبولی در المپیاد کامپیوتر بهت گفتیم، شامل همه موارد نمی‌شه، ولی مهم‌ترین‌هاش بود.  وقتی عضو نخبگان می‌شی، می‌تونی روی مزیت‌هایی که هنگام ادامه تحصیلت توی دانشگاه داره هم حساب کنی. همچنین حقوق بنیاد ملی نخبگان و البته وام نخبگان رو هم بهش اضافه کن. رزومه قبولی توی المپیاد کامپیوتر، به راحتی باعث می‌شه بتونی توی مراکز علمی آموزشی به تدریس مباحث المپیاد بپردازی. خلاصه که مزیت‌های زیاد قبولی توی المپیاد کامپیوتر، می‌تونه واسه موفقیت توی این آزمون خیلی بهت انگیزه بده. در نهایت این رو بگم که توی این مقاله سعی شد مزایای قبولی در المپیاد کامپیوتر رو بطور کلی بهت بگیم. امیدواریم خوندن این مقاله انگیزه کافی رو واسه تلاش برای قبولی توی این آزمون علمی، بهت داده باشه و بتونی موفق شی.