کف قبولی مرحله اول المپیاد شیمی
به این مقاله امتیاز دهید

کف قبولی مرحله اول المپیاد شیمی

حالا که المپیاد شیمی رو دادی حتما خیلی استرس داری که ببینی قبول می‌شی یا نه. اولین سوالی هم که به ذهنت می‌رسه اینه که کف قبولی مرحله اول المپیاد شیمی چند درصده؟ شاید هم می‌خوای سال بعد واسه المپیاد شیمی شرکت کنی. که یعنی از قبل دوست داری بدونی که اگه تقریبا چند درصد بزنی مرحله اول رو قبولی. تو این مقاله می‌خوایم بهت یه سری راهنمایی بدیم که از این فکر و خیال خلاص شی. و البته بهتر متوجه شی ‌که کف قبولی چیه. واسه این‌که بیشتر بدونی یه سر به صفحه المپیاد شیمی بزن.

کف قبولی مرحله اول المپیاد شیمی چیه؟

اگه تجربه دادن آزمون‌های زیادی رو داشته باشی، حتما می‌دونی که بعدش خیلیا دنبال اینن که بدونن  کف نمره قبولی چنده. و بر اساس این کف نمره شانس قبولی دارن یا نه. با یه سرچ کوچولو توی اینترنت، متوجه این موضوع می‌شی. که مثلا واسه کنکور سراسری، خیلی‌ از سایت‌ها کارنامه  آخرین نفری که مثلا توی رشته پرستاری قبول شده رو منتشر می‌کنن. دیدن نمره آخرین نفری که قبول شده، خیلی کمک‌ها به دانش‌آموزها می‌کنه. مثلا می‌دونن چطور درصدهایی بزنن که سال بعد قبول شن. یا مثلا اگه آزمون دادن، بعد از تصحیح برگشون متوجه می‌شن چیکار کردن. در مورد المپیاد شیمی هم این قضیه وجود داره. اما کف قبولی مرحله اول المپیاد شیمی یک سری نکات خاص داره که در ادامه می‌خوایم بهت بگیم.

کف قبولی مرحله اول المپیاد شیمی چطور محاسبه می‌شه؟

کف قبولی مرحله اول المپیاد شیمی بر اساس نمره آخرین نفری که توی این مرحله قبول شده تعیین می‌شه. اما تویی که خودت می‌خوای این نمره رو تخمین بزنی، حتما به مشکل می‌خوری. چون به اطلاعات بچه‌های شرکت کننده دسترسی نداری. اما سوالی که مطرح می‌شه اینه که اصلا این نمره همیشه ی%D