همه آنچه از بهترین کلاس زمین شناسی تیزهوشان 1403 طلایی‌ها باید بدانی!

اگه از خوره‌های زمین شناسی هستی و بهت گفتن جات توی مدرسه تیزهوشان خالیه، به اون تعریف و تمجیدا شک نکن! حالا فقط بهترین کلاس زمین شناسی تیزهوشان رو میخوای که بتونی قهرمان زمین شناسی درونت رو اونجا پیدا کنی و ابوریحان بیرونی وار وارد مدرسه فرزانگان یا انرژی اتمی بشی. ما برات هم کلاس آنلاین در نظر داریم و هم حضوری. ولی اگه مشتاقی بدونی این کلاس دقیقاً چه ویژگی‌های دیگه‌ای داره و چطور تو رو برای روز آزمون آماده میکنه، معطل نکن و فقط پنج دقیقه برای خوندن توضیحات امروز طلایی‌ها وقت بذار.

کلاس زمین شناسی تیزهوشان

مراحل المپیاد زیست‌ رو بشناس!

کلاً المپیاد زیست 5 مرحله داره که هر مرحله‌ش رو تو این بخش برات توضیح می‌دیم:

این مرحله در سطح منطقه‌ای برگزار می‌شه و دانش‌آموزهای پایهٔ دهم و یازدهم می‌تونن توش شرکت کنند. آزمون چهارگزینه‌ای (تستی) هست و بر اساس کتاب‌های زیست‌شناسی دبیرستان تهیه می‌شه. هدف از این مرحله انتخاب دانش‌آموزهای برتر هر منطقه برای ورود به مرحلهٔ بعدیه!

اطلاعات کلی در مورد کلاس زمین شناسی تیزهوشان

با خوندن اولین بخش مقاله دستت میاد که چه کلاسی برات طراحی شده و دستاورد تو از شرکت در این کلاس چیاست:

1- اول‌ازهمه بگیم که کلاس زمین شناسی هم برای پایه ششم به هفتم برگزار میشه و هم برای پایه نهم به دهم. پس اگه دانش‌آموز یکی از این پایه‌ها هستی میتونی برای ثبت‌نام دست‌به‌کار بشی.

2- ما قرار نیست روزهای هفته تو رو بگیریم. پس فقط پنجشنبه و جمعه‌ت رو بده بهمون تا برای کلاست برنامه‌ریزی کنیم.

3- حتماً برات مهمه که استادت کیه؟ استادی داره باهات کار میکنه که خودش مدرس مدارس تیزهوشانه یا توی یکی از دانشگاه‌های برتر تهران (امیرکبیر، تهران، شریف یا بهشتی) تدریس میکنه.

4- تو میتونی با یکی از به‌روزترین برنامه‌های جلسات آنلاین کار کنی؛ ادوبی کانکت. توی بستر این برنامه تمامی جلسات کلاس زمین شناسی تیزهوشان ضبط و ذخیره میشه و میتونی بعد از هر کلاس یا هرزمان دیگه‌ای که بهشون نیاز پیدا می‌کنی، لینک هر جلسه رو از مشاورت بگیری و دوباره از کلاست استفاده کنی.

5- نظرت در مورد آزمونای شبیه‌سازی‌شده چیه؟ در طول کلاس، آزمونای شبیه‌سازی‌شده داریم که میتونی از استادت بگیری و خودت رو محک بزنی. ناسلامتی کلاس زمین شناسی تیزهوشانه‌ها، برگ کاهو که نیست!

6- بخشی از کلاس تیزهوشان رو به پرسش و پاسخ اختصاص دادیم تا بتونی هر سؤال و ابهامی که توی ذهنت داری از استاد بپرسی. ازونجایی که استاد باتجربه‌ای کنارته تا روز آزمون، دیگه خیالت راحته هیچ سؤالی، بی‌جواب نمی‌مونه.

7- برای دانش‌آموز تکلیف خونگی هم در نظر گرفتیم که میتونی از استاد بگیری. البته استاد با توجه به نیاز دانش‌آموز این تکالیف رو مشخص میکنه تا توی خونه هم بتونه زمانی رو برای مرور و یادگیری کنار بذاره.

2 روش برگزاری کلاس‌های تیزهوشان

اول مقاله یه اشاره کردیم و جونمون برات بگه که ما کلاً دو مدل کلاس داریم:

کلاس‌های حضوری

خصوصی، نیمه‌خصوصی، گروهی

کلاس‌های آنلاین

خصوصی، نیمه‌خصوصی، گروهی

اگرچه کلاس آنلاین زمین شناسی تیزهوشان ممکنه طرفدارای بیشتری داشته باشه ( چون ما دو سال درگیر کرونا بازی و زندگی مجازی بودیم) ولی طلایی‌ها کلاسای حضوری زمین شناسی تیزهوشان رو هم برای اونایی که دوس دارن به سبک قدیم روی نیمکت بشینن در نظر گرفته. البته توی جلسه مشاوره زمین شناسی تیزهوشان یا هر رشته دیگه‌ای میتونی سبک برگزاری کلاست رو تعیین کنی.

سبک برگزاری کلاس‌ها چطور است؟

توی طلایی‌ها، کلاس زمین شناسی تیزهوشان به سه مدل برگزار میشه:

کلاس های خصوصی

این کلاس فقط برای خودت طراحی و برنامه‌ریزی میشه، روز و ساعتش به انتخاب خودته و کافیه در مورد تدریس خصوصی زمین شناسی تیزهوشان با استادت هماهنگ کنی.

حدنصاب نفرات برای تشکیل این کلاس بین 2-5 نفره که آنلاین و توی فضای ادوبی کانکت برگزار میشه.

این کلاس هم طرفدارای خودش رو داره و زیر 15 نفر برگزار میشه. فیلم جلسات کلاس هم در بستر ادوبی کانکت در اختیار بچه‌ها قرار می‌گیره.

منابع مورد استفاده

هیچ داده‌ای یافت نشد
هیچ داده‌ای یافت نشد

چرا کلاس تیزهوشان طلایی‌ها؟

با چند دلیل زیر اومدیم قانعت کنیم کلاس موردنظرت آماده ست که تو رو به یک چارلز ریشتر تبدیل کنیم:

تدریس با بهترین اساتید: شانس آموزش با حضور اساتید سمپادی ( الآن دارن توی مدارس تیزهوشان تدریس می‌کنن) یا استاد دانشگاه‌های خفنی مثل تهران، شریف یا امیرکبیر هستن.

پشتیبانی حرفه‌ای: از شروع ثبت‌نام تا لحظه آزمونت، پشتیبانی تیم طلایی‌هارو همراه خودت داری.

بسته مشاوره اختصاصی: مشاوره تیزهوشان رایگان برات داریم. این جلسه حسابی بهت کمک میکنه تکلیف خودت رو برای شرکت توی کلاس زمین شناسی تیزهوشان بدونی، با اساتیدت آشنا بشی و مشخص کنی چه جوری دوست داری کلاس برگزار بشه.

تدریس آنلاین به روش نوین: برای کلاسای خصوصی یا نیمه خصوصی هم با برنامه‌های آنلاین دیگه می‌تونیم برات کلاس برگزار کنیم.

دسترسی به ویدئو جلسات: هر کلاسی که نتونستی حاضر بشی (برای کلاس نیمه‌خصوصی یا گروهی)، فیلم همون جلسه با برنامه‌های آنلاین بهت داده میشه.

شبیه‌سازی آزمون کلاس‌ها: آزمون شبیه‌سازی‌شده داری که استادت، خودش، برات طراحی کرده.

ما چه برنامه‌ای برات داریم؟

حواسمون به عملکردت تا روز آزمون تیزهوشان هست. پس مامان و بابا اصلاً نگران نباشن. ما هر دوره کلاس یه بازخورد درست‌وحسابی از وضعیت دانش‌آموزش به والدین میدیم. پس حضور طلایی‌ها کنار دانش‌آموز واضحه و کنارش هستیم. اون آزمونای شبیه‌ساز که حرفش رو زده بودیم! اونا برای همین طراحی شدن.

تا یادمون نرفته بگیم، هدف ما فقط آمادگی برای کلاس فیزیک تیزهوشان نیست، بلکه تو فکر آماده کردنت برای المپیاد و همین‌طور آزمون کنکور هم هستیم. پس حواست باشه، کلاست رو با دقت و تمرکز بالا ببری جلو و چیزی رو از قلم نندازی.

برنامه‌های طلایی‌ها برای تیزهوشان چیست؟

اگه هدفت رو مشخص کردی پس لیاقتت همینیه که قراره برات برگزار کنیم. توی این کلاس متوجه میشی که چیا تو فکرمون داشتیم برات و چطور عملیش کردیم. حتماً مامان و بابا هم کیف می‌کنن از برنامه‌ای که برات چیدیم:

نوع آموزش با توجه به نیاز دانش‌آموز مشخص می‌شود؛ انتخاب کلاس خصوصی با تعیین روز و ساعت توسط دانش‌آموز.

نظارت بر عملکرد دانش‌آموز در هر جلسه و ارائه فیدبک دوره‌ای به دانش‌پژوه و والدین

منابع موردنیاز برای کلاس زمین شناسی تیزهوشان کدام‌اند؟

اصلاً نمیتونی برای هر آزمونی آماده بشی و منبع برات اولویت نباشه. پس طبیعیه که ما هم حساب همه‌چیز رو کرده باشیم و نه‌تنها منابع رو در اختیارت میذاریم بلکه بهترین‌هاش رو برات در نظر می‌گیریم. بهتره فقط یه اسم ازشون ببریم تا خیال تو هم راحت بشه؛ کتابای خیلی سبز، گاج و …. که دیگه هر دانش‌آموزی باهاش خاطرات خفن داره.

پس می‌بینی که کلاس زمین شناسی تیزهوشان طلایی‌ها همچین ساده و معمولی هم نیست و کلی تو رو برای یه جهش بزرگ‌تر در آینده آماده میکنه. لپ‌تاپت رو بزن زیر بغلت و تا آخرش مطمئن باش که هواتو داریم قشنگ جان!

استادهای طلایی‌ها

همهٔ استادهای طلایی‌ها بدون استثنا،

شاخ حوزهٔ خودشون هستن! مثلا:

        •   استادهای المپیادیمون همه‌شون از مدال‌دارهای قدیم و جدیدن؛

        •  استادهای تیزهوشانمون جزء تاپ‌ترین‌های شاگرد‌های مدارس تیزهوشان                    بودن و الان هم همون‌جا درس می‌دن؛

        •  مدرس‌های کنکورمون رتبه‌های تک رقمی و دو رقمی هستن!

استاد داوود کارشکی

هنوز قانع نشدی؟!

پس بذار بهت بگم ما در کنار این استادهای با تجربه، از بچه‌هایی که تو چند سال اخیر توی آزمون‌ها قبول شدن هم استفاده می‌کنیم تا بهت:

کمک کنن؛ مشاوره بدن؛ جدیدترین نکات رو بگن؛ 

تا تو هم بتونیتوی آزمون تیزهوشان قبول بشی! لب کلام می‌تونیم بگیم بهترین

کلاس تیزهوشان زمین شناسی ایران رو برات گذاشتیم؛ پس بجنب تا از کفت نرفته!

منابع مورد استفاده برای موفقیت در المپیاد زیست

حتماً تو هم دغدغه منابع رو برای المپیادت داری. ما یه فهرست خلاصه از مهم‌ترین منابع رو برات آماده کردیم تا راحت یادت بمونه.

اصول بیوشیمی لنینجر
اصول بیوشیمی لنینجر
زیست شناسی کمپبل
جانور شناسی هیگمن
جانور شناسی هیگمن
فیزیولوژی پزشکی گایتون/هال
ژنتیک کلاسیک
اصول بیوشیمی لنینجر
اصول بیوشیمی لنینجر
زیست شناسی کمپبل
جانور شناسی هیگمن
جانور شناسی هیگمن
فیزیولوژی پزشکی گایتون/هال
ژنتیک کلاسیک

تا یادمون نرفته بگیم که این کتاب‌هایی که دیدی همه منابع نیست. از سیر تا پیاز منابع و زیروبم کتاب‌هایی که باید بخونی رو میتونی تو این صفحه که لینکش رو برات گذاشتیم ببینی و به فهرست کامل منابع المپیاد زیست دسترسی داشته باشی.