آمادگی در آزمون المپیاد شیمی فرمول خاصی داره؟!

کلاس گذاشتن همیشه هم، معنی بدی نمی‌ده، مخصوصاً آگه اسم کلاس المپیاد شیمی روش باشه و قرار بشه مدال المپیاد شیمی شی! اما نکته اینجاست که انتخاب تو برای روش شرکت در چنین کلاس‌های مهمی چیه؟ یعنی میخوای آنلاین برگزار بشه یا حضوری و از اون مهم‌تر، با خودت چندچندی و در چه سطحی هستی؛ مقدماتی یا پیشرفته؟

پس می‌بینی که حتی تصمیم‌گیری برای انتخاب یک کلاسِ باکلاس هم باید با کمک و راهنمایی افراد متخصص و خوندن یک مقاله درست‌وحسابی باشه. پس بزن بریم تا نشونت بدیم چطوری می تونی یه کلاس آموزشی برای کسب مدال المپیاد موردنظرت داشته باشی!

کلاس المپیاد شیمی طلاییها

من قراره برای چند مرحله آزمون کلاس المپیاد شیمی شرکت کنم؟

مرحله اول: 

مرحله دوم: منتخبین کشوری

مرحله سوم: منتخبین تیم ملی

مرحله چهارم: منتخبین برای رقابت جهانی

چطوری قراره تو کلاس‌های المپیاد شیمی شرکت کنم؟

دست تو برای انتخاب اینکه کلاس موردنظرت چطوری برگزار بشه بازه. ولی بدون اینکه لو بدیم قراره کیفیت کلاس‌ها چطور باشه برات می‌نویسیم که دو کیفیت کلاس در نظر گرفتیم:

کلاس‌های حضوری

خصوصی، نیمه‌خصوصی، گروهی

کلاس‌های آنلاین

خصوصی، نیمه‌خصوصی، گروهی

آگه مایل باشی برای کلاس حضوری المپیاد ثبت‌نام کنی ما شرایط فیزیکی مناسبی رو برای بچه‌های حضوری فراهم می‌کنیم که شامل دسترسی به منابع آموزشی در مؤسسه، ارتباط مستقیم با مشاور و امکان شرکت در آزمون شبیه ساز حضوری مرتبط با رشته موردنظر میشه. این کلاس‌ها البته برای بچه‌هایی که کلاس خصوصی برمی‌دارن در نظر گرفته شده. خلاصه می تونی با خیال راحت در مؤسسه بچرخی و با فضای آموزشی و جو خوبی که برات ساختیم، حال کنی!

اما! اما اگه نظرت اینه که یک کلاس آنلاین المپیاد تروتمیز و حسابی داشته باشی و از طرفی جزو بچه‌های کلاس نیمه‌خصوصی یا گروهی هستی، دست روی یه گزینه خوب گذاشتی. کلاس‌های آنلاین ما اصلاً قرار نیست به روش کلاس‌های همیشگی برگزار بشه و تو دسترسی محدودی به خدمات مؤسسه داشته باشی. ما با روش دانشگاهی ادوبی کانکت قراره این دوره کلاس المپیاد شیمی رو طراحی کنیم و تو به‌صورت آنلاین به هر مشاور، منبع (جزوه و نمونه سؤال) و خلاصه اطلاعاتی که نیاز داری دسترسی خواهی داشت.

کلاس طلایی‌ها چندنفره ست؟

کلاس های خصوصی

بذار خیالتو راحت راحت کنیم که فضای کلاست کاملاً اونجوری که عشق میکنی طراحی میشه. بنابراین هیچ جوره فکرت مشغول نشه که ممکنه یه مطلبی رو خوب یاد نگیری و استاد از کنارش راحت رد بشه. استاد تا یادگیری کامل کنارت هست و تنهات نمی‌ذاره.

کلاس‌های نیمه خصوصی هم 2 تا 6 نفره برگزار میشه. حالا خوبی این کلاس چیه؟ خب معلومه دیگه، هم کلاست خلوته و راحت همه سوالات رو از استادت می‌پرسی و هم این که با بچه‌های خفنی مثل خودت میتونی تعامل داشته باشی و ازشون خیلی چیزها رو یاد بگیری.

تمامی کلاس‌های گروهی طلایی‌ها هم بین 7 تا 15 نفر ظرفیت پذیرش داره. پس هرجای دنیا که نشستی و داری حرفای منو گوش میدی؛ تا جانموندی یه برنامه بریز که بتونی زودتر یکی از کاربرهای جلسات ادوبی کانکت ما بشی!

چرا کلاس‌های المپیاد طلایی‌ها؟

یا خودمونی‌تر بگیم؛ فازت برای اینکه اصرار داری با بچه‌های کلاس المپیاد شیمی همکلاس باشی چیه؟! خیلی ساده و روشن بهت میگیم که ویژگی‌های این کلاس‌ها چیه:

تدریس با بهترین اساتید: ارتباط با بهترین اساتیدی که از مدارس فرزانگان و علامه حلی به ما ملحق میشن برای مشاوره المپیاد

پشتیبانی حرفه‌ای: از شروع ثبت‌نام تا لحظه مدال‌گرفتنت، بچه‌هایی که تو سال‌های اخیر مدال گرفتن، کنارتن و به‌روزترین اطلاعات و مشاوره‌ها رو در اختیارت میذارن.

مشاوره اختصاصی: دسترسی به بچه‌هایی که از طلاهای سالهای قبل طلایی‌ها بودن (موفق‌های دهه 80 و 90) و همچنین مدال دارهایی که یکی دو سال گذشته به جمع برندگان المپیاد ملحق شدن

تدریس آنلاین به روش نوین: ما تو طلایی‌ها برای آموزش آنلاین از به‌روزترین نرم‌افزارهای آموزشی مثل ادوبی کانکت Adobe Connect استفاده می‌کنیم تا خیالت از یادگیری راحت بشه و هیچ تفاوتی بین کلاس حضوری و غیرحضوری احساس نکنی.

دسترسی به ویدئو جلسات: ویدیو تمامی جلسات کلاست ذخیره و دسته‌بندی میشن. یعنی تو میتونی بر اساس مباحثی که تو کلاس تدریس میشن، به هر جلسه دسترسی داشته باشی. البته قبلش فایل اکسل و لینک جلسات بهت داده میشه. همچنین فایل جلسات تا روز المپیاد برای دانش آموزا فعاله.

باسابقه‌ترین برگزارکننده کلاس در کشور: ● سابقه درخشانی که برای آموزش و آماده‌سازی طلایی‌ها در سال‌های گذشته داشتیم. دوازده سال سابقه آموزش شانس ساختن سکوهای جهش قابل قبولی رو به ما داده تا بتونیم افتخارات زیادی رو برای کشور بسازیم. 

چطور برای کلاس المپیاد ثبت‌نام کنم؟

می‌دونیم که خودت و پدر و مادرت نگران کیفیت کلاس‌ها هستین و می‌خوایین بدونین حالا که انرژی و هزینه برای انتخاب بهترین کلاس المپیاد شیمی صرف کردین کلاس‌ها قراره تو چه سطحی برات برگزار بشه. ادامه مطلب رو بخون تا دستت بیاد:

  1.  تعیین سطح و سنجش دروس پیش نیاز
  2. مشخص کردن کلاس همراه با تهیه و تدوین برنامه آموزشی به‌تناسب نیازت
  3. نظارت بر عملکرد درسی و ارزیابی وضعیتی که در کلاس‌ها داری

پکیج آموزشی طلایی‌ها؛ مهم‌ترین منبع

قراره از این پکیج چی بهت بده؟ الآن بهت میگیم!

پکیج طلایی‌ها یه مجموعه از فیلم‌های آموزشی از جلسات تدریس بهترین اساتید المپیادیه که تقدیم بچه‌ها می‌کنیم. فیلم‌ها به‌صورت مبحثی و جزئی تمام نکات ضروری برای قبولی در هردو مرحله المپیاد رو در اختیارت قرار میدن.

ما طوری این پکیج رو طراحی کردیم که هم برای مرحله اولی‌ها مناسب باشه و هم برای دوره چهل ها. درواقع دو نوع پکیج داریم برای دو سطح. در هردو حالت حضور ما رو کنار خودت حس می‌کنی و با آرامش و تمرکز کافی می تونی به هدفت، برسی. 

اگه نیاز به اطلاعات بیشتر برای خرید پکیج المپیاد شیمی طلایی‌هارو داری، روی لینک کلیک کن.

حالا که فوت کوزه‌گری رو می دونی، ثبت‌نام کن!

با این توضیحات مفصل حالا دیگه دستت اومده چطور باید برای یک رقابت نفس‌گیر خودتو آماده و به قول گفتنی دست پ’ر باشی! نکاتی رو که در مورد کلاس المپیاد شیمی که بهت گفتیم خوب به خاطر بسپار و حواست باشه چیزی رو از قلم نندازی. در پایان آرزو می‌کنیم به‌زودی تو هم یکی از مدالی های خفن طلایی‌ها بشی و ما از داشتنت تو تیم خودمون حال کنیم!

استادهای طلایی‌ها

همهٔ استادهای طلایی‌ها بدون استثنا،

شاخ حوزهٔ خودشون هستن! مثلا:

        •   استادهای المپیادیمون همه‌شون از مدال‌دارهای قدیم و جدیدن؛

       •  استادهای تیزهوشانمون جزء تاپ‌ترین‌های شاگرد‌های مدارس تیزهوشان                    بودن و الان هم همون‌جا درس می‌دن؛

        •  مدرس‌های کنکورمون رتبه‌های تک رقمی و دو رقمی هستن!

استاد داوود کارشکی

هنوز قانع نشدی؟!

پس بذار بهت بگم ما در کنار این استادهای با تجربه، از بچه‌هایی که تو چند سال اخیر مدال طلا گرفتن هم استفاده می‌کنیم تا بهت:

کمک کنن؛ مشاوره بدن؛ جدیدترین نکات رو بگن؛ 

تا تو هم بتونی یه مدال خوش‌رنگ بگیری! لب کلام می‌تونیم بگیم بهترین

کلاس المپیاد شیمی ایران رو برات گذاشتیم؛ پس بجنب تا از کفت نرفته!

منابع مورد استفاده برای موفقیت در المپیاد شیمی

حالا وقتشه که یه سری از منابع اصلی رو که مهم ترینا هستن بهت معرفی کنیم:

کتاب‌های شیمی نظام قدیم دوم دبیرستان تا پیش دانشگاهی مهندس بازرگانی
شیمی عمومی سیلبربرگ
شیمی عمومی مورتیمر
۲۰۰۰ مسئله حل شده شیمی فیزیک شونز
شیمی فیزیک دکتر آقایی
شیمی تجزیه هریس
کتاب‌های شیمی نظام قدیم دوم دبیرستان تا پیش دانشگاهی مهندس بازرگانی
شیمی عمومی سیلبربرگ
شیمی عمومی مورتیمر
۲۰۰۰ مسئله حل شده شیمی فیزیک شونز
شیمی فیزیک دکتر آقایی
شیمی تجزیه هریس
شیمی آلی دکتر سیدی

تا یادمون نرفته بگیم که این کتاب‌هایی که دیدی همه منابع نیست. از سیر تا پیاز منابع و زیروبم کتاب‌هایی که باید بخونی رو میتونی تو این صفحه که لینکش رو برات گذاشتیم ببینی و به فهرست کامل منابع المپیاد شیمی دسترسی داشته باشی.

پاسخ به چند سؤال رایج

همکلاسی هام رو می‌شناسم؟

اگه منظورت سطح همکلاسیهاته که با خیال راحت ثبت‌نام کن و بدون که طلایی‌ها قراره دور هم جمع بشن. همکلاسی‌هایی که داری از مدارس  برتر کشور و سمپادن و از جو رقابتی بینتون تو بهترین کلاس المپیاد شیمی لذت خواهی برد.

آدم‌هایی کار درست و خفن! این خبر خوب رو بهت می‌دیم که کاربلدترین اساتید رشته موردنظرت قراره باهات ارتباط بگیرن و خلاصه قراره حسابی از دوستی، تجربه و همراهیشون تا آخر مسیر و مدال‌آوری لذت ببری.

خیالت تخت که برنامه‌ریزی کلاس‌ها با نظارت اساتید موفق و نتیجه دار انجام شده. حتی می تونی به‌تناسب سختی درس، کلاس گروهی یا خصوصی رو انتخاب کنید و همچنین آزمون شبیه‌ساز هم منتظرته تا دیگه نگرانی بابت سطح آمادگیت نداشته باشی.