بهترین دستاورد من از کلاس هوش و استعداد تحلیلی تیزهوشان طلایی‌ها!

اگه این روزا داری خودت رو برای آزمون تیزهوشان آماده می‌کنی احتمالاً در مورد هوش و استعداد تحلیلی یه چیزایی شنیدی. طلایی‌ها برای تقویت هوش و این استعدادت، کلاس هوش و استعداد تحلیلی تیزهوشان رو داره برگزار می‌کنه و تو هم میتونی با توجه به آمادگی که داری، یکی از دانش آموزای خفن کلاس ما باشی. البته اینکه دلت بخواد کلاس آنلاین شرکت کنی یا حضوری دیگه با خودته. ولی در ادامه بیشتر در مورد جزئیات این کلاس برات توضیح میدیم.

کلاس هوش و استعداد تحلیلی تیزهوشان

مراحل المپیاد زیست‌ رو بشناس!

کلاً المپیاد زیست 5 مرحله داره که هر مرحله‌ش رو تو این بخش برات توضیح می‌دیم:

این مرحله در سطح منطقه‌ای برگزار می‌شه و دانش‌آموزهای پایهٔ دهم و یازدهم می‌تونن توش شرکت کنند. آزمون چهارگزینه‌ای (تستی) هست و بر اساس کتاب‌های زیست‌شناسی دبیرستان تهیه می‌شه. هدف از این مرحله انتخاب دانش‌آموزهای برتر هر منطقه برای ورود به مرحلهٔ بعدیه!

آزمون تیزهوشان برای دو پایه ششم به هفتم و نهم به دهم برگزار میشه و استعداد تحلیلی تو ارزیابی میشه. حالا این استعداد تحلیلی چیه؟ ساده بگیم « توانایی انجام هم‌زمان چند کار». همچنین هوش منطقیت رو ارزیابی میکنن. سؤالای آزمون هم شامل هوش و ریاضی میشه. درکل هوش منطقی بالایی برای قبولی توی این آزمون باید داشته باشی.

آشنایی با کلاس هوش و استعداد تحلیلی تیزهوشان

وقتی توی جلسه مشاوره هوش و استعداد تحلیلی تیزهوشان شرکت می‌کنی، منتور بعد از توضیح یه سری نکات موارد زیر رو خیلی مفصل‌تر از اینی که داری می‌خونی برات توضیح میده:

1- کلاس تیزهوشان هم برای پایه ششم به هفتمه و هم برای نهم به دهم. و اینم بگیم که کلاس هوش و استعداد تحلیلی تیزهوشان فقط روزهای پنجشنبه و جمعه برگزار میشه؛ پس نگران کلاس‌های مدرسه نباش.

2- تمامی جلسات کلاس تیزهوشان توی همین برنامه ادوبی کانکت ذخیره میشه. پس اگه یه زمانی نتونستی توی کلاست حاضر بشی یا برات مهمه که حتماً یه بار دیگه هم مباحث هر جلسه رو دوباره ببینی و مرور کنی، جلسات به‌صورت ویدئویی در دسترس هستن.

3- تمامی اساتید کلاس آمادگی آزمون، توی مدارس تیزهوشان تدریس میکنن. همچنین اینم بگیم که از مدرسین باتجربه برترین دانشگاه‌های تهران هم هستن (امیرکبیر، تهران، شریف یا بهشتی)

4- تا دلت بخواد آزمونای شبیه‌سازی‌شده داریم و میتونی زیر نظر استادت این آزمون‌ها رو توی کلاس انجام بدی. هر آزمون رو هم برات تحلیل می‌کنیم تا دستت بیاد تا روز آزمون واقعی سطحت کجاست.

5- تایم پرسش و پاسخ برای هر کلاس داریم و میتونی در اقیانوس علامت سؤال‌های ذهنت شنا کنی و خلاصه به استادت مهلت نفس کشیدن ندی!

6- اگه اهل تکلیف خونگی هستی که چه‌بهتر! چون استاد با توجه به اینکه چقدر به مشق نوشتن نیاز داشته باشی برات تکلیف مشخص می‌کنه تا حالش رو ببری.

2 روش برگزاری کلاس‌های تیزهوشان

اول مقاله یه اشاره کردیم و جونمون برات بگه که ما کلاً دو مدل کلاس داریم:

کلاس‌های حضوری

خصوصی، نیمه‌خصوصی، گروهی

کلاس‌های آنلاین

خصوصی، نیمه‌خصوصی، گروهی

ما کلاس آنلاین هوش و استعداد تحلیلی تیزهوشان برات در نظر گرفتیم. همچنین کلاس حضوری هوش و استعداد تحلیلی تیزهوشان. انتخاب با خودته که بعد از مشاوره مایل باشی توی چه سبک کلاسی شرکت کنی. اگر دوس داری کلاس آنلاین شرکت کنی ما کلاس‌ها رو توی بستر برنامه ادوبی کانکت برگزار می‌کنیم. این برنامه یه جور جلسه آنلاینه که میتونی هر نقطه‌ای از کشور که باشی با استادت ارتباط بگیری و از کلاس استفاده کنی.

کلاس حضوری هم فقط برای بچه‌هایی برگزار می‌شه که قراره به صورت خصوصی تو این کلاس شرکت کنن.

سبک برگزاری کلاس‌ها چطور است؟

توی طلایی‌ها، کلاس هوش و استعداد تحلیلی تیزهوشان به سه مدل برگزار میشه:

کلاس های خصوصی

این کلاس فقط برای خودت طراحی و برنامه‌ریزی میشه، روز و ساعتش به انتخاب خودته و کافیه در مورد تدریس خصوصی هوش و استعداد تحلیلی تیزهوشان با استادت هماهنگ کنی.

حدنصاب نفرات برای تشکیل این کلاس بین 2-5 نفره که آنلاین برگزار میشه و فیلم جلسات کلاس هم در بستر ادوبی کانکت در اختیار بچه‌ها قرار می‌گیره.

این کلاس هم طرفدارای خودش رو داره و زیر 15 نفر برگزار میشه. فیلم جلسات کلاس هم در بستر ادوبی کانکت در اختیار بچه‌ها قرار می‌گیره.

منابع مورد استفاده

هیچ داده‌ای یافت نشد
هیچ داده‌ای یافت نشد

ویژگی‌های کلاس‌های تیزهوشان طلایی‌ها چیست؟

با چهار دلیل زیر اومدیم قانعت کنیم کلاس موردنظرت آماده ست که تو رو به فردی با ضریب هوشی بالای 140 تبدیل کنه:

اساتید همگی سمپادی هستن ( مدرسین مدارس تیزهوشان حلی، فرزانگان یا انرژی اتمی). همچنین خودشون توی یکی از بهترین دانشگاه‌های تهران ( شریف، تهران، امیرکبیر یا بهشتی) تدریس میکنن.

شانس آموزش با حضور سمپادی‌ها ( الآن دارن توی مدارس تیزهوشان تدریس می‌کنن)

مشاوره تیزهوشان رایگان برات داریم. این جلسه حسابی بهت کمک می‌کنه تکلیف خودت رو برای شرکت توی کلاس هوش و استعداد تحلیلی تیزهوشان بدونی، با اساتیدت آشنا بشی و مشخص کنی چه جوری دوست داری کلاس برگزار بشه.

برای کلاسای خصوصی یا نیمه خصوصی هم با برنامه‌های آنلاین دیگه می‌تونیم برات کلاس برگزار کنیم.

هر کلاسی که نتونستی حاضر بشی ( برای کلاس نیمه‌خصوصی یا گروهی)، فیلم همون جلسه با برنامه‌های آنلاین بهت داده میشه.

آزمون شبیه‌سازی‌شده داری که استادت، خودش، برات طراحی کرده.

ما چه برنامه‌ای برات داریم؟

حواسمون به عملکردت تا روز آزمون تیزهوشان هست. پس مامان و بابا اصلاً نگران نباشن. ما هر دوره کلاس یه بازخورد درست‌وحسابی از وضعیت دانش‌آموزش به والدین میدیم. پس حضور طلایی‌ها کنار دانش‌آموز واضحه و کنارش هستیم. اون آزمونای شبیه‌ساز که حرفش رو زده بودیم! اونا برای همین طراحی شدن.

تا یادمون نرفته بگیم، هدف ما فقط آمادگی برای کلاس فیزیک تیزهوشان نیست، بلکه تو فکر آماده کردنت برای المپیاد و همین‌طور آزمون کنکور هم هستیم. پس حواست باشه، کلاست رو با دقت و تمرکز بالا ببری جلو و چیزی رو از قلم نندازی.

برنامه‌های طلایی‌ها برای تیزهوشان چیست؟

برنامه‌ای که برات چیدیم واقعاً خفن و شسته‌ورفته ست. حالا که ویژگی‌های همچنین کلاسی رو شناختی و لپ‌تاپت از گوشه اتاق هی صدات می‌کنه « من رو یادت نره، من رو با خودت ببر». بذار یه مرور بکنیم ببینیم برنامه طلایی‌ها برای کلاسایی که توی مؤسسه داره چیاست:

• نوع آموزش با توجه به نیاز دانش‌آموز مشخص می‌شود؛ انتخاب کلاس خصوصی با تعیین روز و ساعت توسط دانش‌آموز.

• در صورت انتخاب کلاس خصوصی، تعیین روز و ساعت کلاس با هماهنگی با استاد امکان پذیره.

• نظارت بر عملکرد دانش‌آموز در هر جلسه و ارائه فیدبک دوره‌ای به دانش‌پژوه و والدین

منابع موردنیاز برای کلاس هوش و استعداد تحلیلی تیزهوشان کدام‌اند؟

اصلاً نمیتونی برای هر آزمونی آماده بشی و منبع برات اولویت نباشه. پس طبیعیه که ما هم حساب همه‌چیز رو کرده باشیم و نه‌تنها منابع رو در اختیارت می‌ذاریم بلکه بهترین‌هاش رو برات در نظر می‌گیریم. بهتره فقط یه اسم ازشون ببریم تا خیال تو هم راحت بشه؛ کتاب 1000 تست هوش و استعداد تحلیلی مهروماه، ساندویچ هوش و استعداد تحلیلی ششم علامه حلی، هوش و استعداد تحلیلی ششم و نهم نانو، استعداد تحلیلی غیرکلامی آبی قلم‌چی، هوش و استعداد تحلیلی نهم خیلی‌سبز و هوش و استعداد تحلیلی آی کیو گاج دیگه هر دانش‌آموزی باهاش خاطرات خفن داره.

پس می‌بینی که کلاس هوش و استعداد تحلیلی تیزهوشان طلایی‌ها خیلی حساب‌شده چیده شده تا آب توی دلت تکون نخوره. با همه این توضیحات، ما حواسمون بهته و کنارتیم قشنگ جان!

استادهای طلایی‌ها

همهٔ استادهای طلایی‌ها بدون استثنا،

شاخ حوزهٔ خودشون هستن! مثلا:

        •   استادهای المپیادیمون همه‌شون از مدال‌دارهای قدیم و جدیدن؛

        •  استادهای تیزهوشانمون جزء تاپ‌ترین‌های شاگرد‌های مدارس تیزهوشان                    بودن و الان هم همون‌جا درس می‌دن؛

        •  مدرس‌های کنکورمون رتبه‌های تک رقمی و دو رقمی هستن!

استاد داوود کارشکی

هنوز قانع نشدی؟!

پس بذار بهت بگم ما در کنار این استادهای با تجربه، از بچه‌هایی که تو چند سال اخیر توی آزمون‌ها قبول شدن هم استفاده می‌کنیم تا بهت:

کمک کنن؛ مشاوره بدن؛ جدیدترین نکات رو بگن؛ 

تا تو هم بتونیتوی آزمون تیزهوشان قبول بشی! لب کلام می‌تونیم بگیم بهترین

کلاس تیزهوشان هوش و استعداد تحلیلی ایران رو برات گذاشتیم؛ پس بجنب تا از کفت نرفته!

منابع مورد استفاده برای موفقیت در المپیاد زیست

حتماً تو هم دغدغه منابع رو برای المپیادت داری. ما یه فهرست خلاصه از مهم‌ترین منابع رو برات آماده کردیم تا راحت یادت بمونه.

اصول بیوشیمی لنینجر
اصول بیوشیمی لنینجر
زیست شناسی کمپبل
جانور شناسی هیگمن
جانور شناسی هیگمن
فیزیولوژی پزشکی گایتون/هال
ژنتیک کلاسیک
اصول بیوشیمی لنینجر
اصول بیوشیمی لنینجر
زیست شناسی کمپبل
جانور شناسی هیگمن
جانور شناسی هیگمن
فیزیولوژی پزشکی گایتون/هال
ژنتیک کلاسیک

تا یادمون نرفته بگیم که این کتاب‌هایی که دیدی همه منابع نیست. از سیر تا پیاز منابع و زیروبم کتاب‌هایی که باید بخونی رو میتونی تو این صفحه که لینکش رو برات گذاشتیم ببینی و به فهرست کامل منابع المپیاد زیست دسترسی داشته باشی.