سیر تا پیاز ثبت‌نام در کلاس شیمی تیزهوشان (راهنمای والدین و دانش‌آموز)

اینکه برای آمادگی آزمون تیزهوشانت بتونی تو یک کلاس درست و حسابی شرکت کنی، خیلیه! فقط میمونه که این کلاس آنلاین برگزار میشه یا حضوری و مهم‌تر از اون، طلایی‌ها برای یه همچین درس مهمی که شیمی باشه، کلاس شیمی تیزهوشان برگزار میکنه یا نه؟ خب کاری نداره که! پنج دقیقه بهمون وقت بده تا برات توضیح بدیم داستان این کلاس چطوریه و برای ثبت‌نام باید چیکارا بکنی.

کلاس شیمی تیزهوشان

مراحل المپیاد زیست‌ رو بشناس!

کلاً المپیاد زیست 5 مرحله داره که هر مرحله‌ش رو تو این بخش برات توضیح می‌دیم:

این مرحله در سطح منطقه‌ای برگزار می‌شه و دانش‌آموزهای پایهٔ دهم و یازدهم می‌تونن توش شرکت کنند. آزمون چهارگزینه‌ای (تستی) هست و بر اساس کتاب‌های زیست‌شناسی دبیرستان تهیه می‌شه. هدف از این مرحله انتخاب دانش‌آموزهای برتر هر منطقه برای ورود به مرحلهٔ بعدیه!

اطلاعات اولیه در مورد کلاس فیزیک تیزهوشان

با انتخاب کلاس شیمی میتونی مطمئن بشی برنامه‌ریزی درستی برات چیده شده و از طرفی مامان و بابا هم نگران نیستن تا روز آزمون قراره چیا بخونی و یاد بگیری:

1- ما هدفمون آمادگی دانش‌آموزای ششم به هفتم و نهم به دهمه و برای هر دو دوره برنامه ریزی داریم.

2- تمامی اساتید طلایی‌ها برای کلاس آمادگی آزمون تیزهوشان، سمپادی هستن؛ یعنی توی یکی از مدارس تیزهوشان (حلی، فرزانگان یا انرژی اتمی) همچنین توی یکی از دانشگاه‌های برتر تهران (امیرکبیر، بهشتی، صنعتی شریف یا تهران) دارن تدریس میکنن.

3- اگه برات مهمه که حتماً بعد از پایان کلاس بازم بتونی از آموزش کلاسی استفاده کنی، ما یه خبر خوب برات داریم!

تمامی جلسات کلاس آمادگی در بستر برنامه ادوبی کانکت ضبط و ذخیره میشه. پس میتونی با خیال راحت تا روز آزمون به این ویدئوها دسترسی داشته باشی و هر چند صدبار که دلت می‌خواد ببینی و مرور کنی.

4- استاد در طول کلاس شیمی تیزهوشان یا هر کلاس دیگه‌ای که شرکت می‌کنی، آزمون و انواع کوییز ازت میگیره. طراح سؤالای این آزمونا خود استادته.

5- کلاس برات تقسیم‌بندی میشه. یعنی چطور؟ یه وقتی رو داری برای پرسش و پاسخ. پس کلی سؤال و جواب طرح میشه و میتونی حسابی علامت سؤالای ذهنت رو پاک کنی. همچنین تا یادمون نرفته، تکلیف درسیه. البته این رو استادت تشخیص میده که تکلیف میخوای یا نه.

6- میخوای ساعت و روز کلاست رو ،برای کلاس خصوصی، خودت مشخص کنی؟ هیچ ایرادی نداره. تو جلسه مشاوره شیمی تیزهوشان به منتور بگو که روز و ساعتی که برات مناسبه چیه. بعد با استادت هماهنگ می‌کنیم و بهت خبر میدیم.

اینم بگیم که برای دوره ششم به هفتم، هوش ریاضی، هوش کلامی، هوش شهودی و تجربی دانش‌آموز سنجیده میشه. دقت و تمرکزت رو هم استاد شخصاً می‌سنجه.

نحوه برگزاری کلاس شیمی تیزهوشان

کلاس آمادگی آزمون شیمی تیزهوشان به دو روش برگزار میشه:

◄ کلاس آنلاین شیمی تیزهوشان

◄ کلاس حضوری شیمی تیزهوشان

کلاس‌های حضوری

خصوصی، نیمه‌خصوصی، گروهی

کلاس‌های آنلاین

خصوصی، نیمه‌خصوصی، گروهی

اگه طرفدار کلاسای آنلاین هستی ما کلاست رو با برنامه ادوبی کانکت برات طراحی و برنامه‌ریزی می‌کنیم. همونطور که بالاترم گفتیم روز و ساعت کلاس رو میتونی خودت بهمون بگی.

کلاس‌های آمادگی آزمون به چند سبک برگزار می‌شود؟

طلایی‌ها سه سبک برگزاری کلاس طراحی کرده:
کلاس گروهی شیمی تیزهوشان (6-15 دانش‌آموز)
کلاس نیمه خصوصی شیمی تیزهوشان (2-5 دانش‌آموز)
کلاس خصوصی شیمی تیزهوشان ( یک نفر)

کلاس های خصوصی

کلاس خصوصی معلومه چیه! برای کلاس خصوصی قرار خودت یه نفری با استادت کلاس تشکیل بدی و هر چی نکته خفن هست رو ازش یاد بگیری.

کلاس‌های نیمه خصوصی هم 2 تا 6 نفره برگزار میشه. حالا خوبی این کلاس چیه؟ خب معلومه دیگه، هم کلاست خلوته و راحت همه سوالات رو از استادت می‌پرسی و هم این که با بچه‌های خفنی مثل خودت میتونی تعامل داشته باشی و ازشون خیلی چیزها رو یاد بگیری.

تمامی کلاس‌های گروهی طلایی‌ها هم بین 7 تا 15 نفر ظرفیت پذیرش داره. پس هرجای دنیا که نشستی و داری حرفای منو گوش میدی؛ تا جانموندی یه برنامه بریز که بتونی زودتر یکی از کاربرهای جلسات ادوبی کانکت ما بشی!

منابع مورد استفاده

هیچ داده‌ای یافت نشد
هیچ داده‌ای یافت نشد

ویژگی‌های بهترین کلاس شیمی تیزهوشان طلایی‌ها

حالا که تصمیم داری با طلایی‌ها برای آزمون تیزهوشان خودت رو آماده کنی بذار مهم‌ترین ویژگی‌های کلاست رو بهت بگیم:

تدریس با بهترین اساتید: اساتید همگی سمپادی هستن ( مدرسین مدارس تیزهوشان حلی، فرزانگان یا انرژی اتمی). همچنین خودشون توی یکی از بهترین دانشگاه‌های تهران ( شریف، تهران، امیرکبیر یا بهشتی) تدریس میکنن.

پشتیبانی حرفه‌ای: از شروع ثبت‌نام تا لحظه آزمونت، پشتیبانی تیم طلایی‌هارو همراه خودت داری.

بسته مشاوره اختصاصی: تو جلسه مشاوره شیمی تیزهوشان بهت میگیم که کلاسا چطور برگزار میشن، روز و ساعتشون چطوری تنظیم میشه و خلاصه سیر تا پیاز داستان کلاس و آزمون دستت میاد.

تدریس آنلاین به روش نوین: برای کلاسای خصوصی یا نیمه خصوصی هم با برنامه‌های آنلاین دیگه می‌تونیم برات کلاس برگزار کنیم.

دسترسی به ویدئو جلسات: تمامی جلسات کلاست با برنامه ادوبی کانکت ضبط و ذخیره میشن و تو میتونی تا روز آزمون ازشون استفاده کنی.

شبیه‌سازی آزمون کلاس‌ها: برات آزمون شبیه‌ساز داخل کلاس طراحی میشه تا بدونی چطوری باید آزمون بدی.

ما چه برنامه‌ای برات داریم؟

حواسمون به عملکردت تا روز آزمون تیزهوشان هست. پس مامان و بابا اصلاً نگران نباشن. ما هر دوره کلاس یه بازخورد درست‌وحسابی از وضعیت دانش‌آموزش به والدین میدیم. پس حضور طلایی‌ها کنار دانش‌آموز واضحه و کنارش هستیم. اون آزمونای شبیه‌ساز که حرفش رو زده بودیم! اونا برای همین طراحی شدن.

تا یادمون نرفته بگیم، هدف ما فقط آمادگی برای کلاس فیزیک تیزهوشان نیست، بلکه تو فکر آماده کردنت برای المپیاد و همین‌طور آزمون کنکور هم هستیم. پس حواست باشه، کلاست رو با دقت و تمرکز بالا ببری جلو و چیزی رو از قلم نندازی.

برنامه طلایی‌ها برای برگزاری کلاس تیزهوشان

ما روی طراحی و برنامه‌ریزی برای برگزاری کلاس شیمی تیزهوشان حسابی کار کردیم. حتی حواسمون هست که شاید دلت بخواد به جای کلاس حضوری مثلاً کلاس آنلاین رو انتخاب کنی. جلسه مشاوره قبل آزمون رو برات می‌چینیم و میتونی به جواب تمام سؤالات برسی.

اگه مامان و بابا نگرانن که کلاست همونطوری باشه که انتظارش رو دارن باید بگیم که عملکرد دانش‌آموز تا پایان کلاس و روز آزمون ارزیابی میشه و همه جور کنارت هستیم. با وجود آزمونای شبیه‌ساز هم دیگه نباید نگران چیزی باشی!

یه چیزی رو از قلم نندازیم و اون اینکه طلایی ها داره جوری برات برنامه ریزی میکنه تا بتونی در آینده برای المپیاد و کنکورت هم حسابی آماده باشی. اینجوری بهت بگیم که یه برنامه ریزی بلند مدت درنظر داریم که با کمک اون میتونی آزمونای مهمی مثل همین دوتا رو هم با موفقیت بگذرونی و به خودت افتخار کنی.

چه منابعی در کلاس آمادگی آزمون تیزهوشان ارائه می‌شود؟

احتمالاً یکی از سؤالای مهمی که میخوای از مشاورت قبل تشکیل کلاس شیمی تیزهوشان بپرسی در مورد منابعه! خب بذار خیالت رو راحت کنیم که منابع و دروس برات مشخص میشن و مثلاً میتونی مجموعه کتابای آزمون آمادگی تیزهوشان گاج رو داشته باشی و حالش رو ببری.

اینا رو گفتیم تا آخرش یادآوری کنیم اصلاً به چیزی جز موفق شدن تو این آزمون فکر نکن، مخصوصاً حالا که همه جوره کنارتیم و میخواییم مثل طلایی‌ها، بدرخشی!

استادهای طلایی‌ها

همهٔ استادهای طلایی‌ها بدون استثنا،

شاخ حوزهٔ خودشون هستن! مثلا:

        •   استادهای المپیادیمون همه‌شون از مدال‌دارهای قدیم و جدیدن؛

        •  استادهای تیزهوشانمون جزء تاپ‌ترین‌های شاگرد‌های مدارس تیزهوشان                    بودن و الان هم همون‌جا درس می‌دن؛

        •  مدرس‌های کنکورمون رتبه‌های تک رقمی و دو رقمی هستن!

استاد داوود کارشکی

هنوز قانع نشدی؟!

پس بذار بهت بگم ما در کنار این استادهای با تجربه، از بچه‌هایی که تو چند سال اخیر توی آزمون‌ها قبول شدن هم استفاده می‌کنیم تا بهت:

کمک کنن؛ مشاوره بدن؛ جدیدترین نکات رو بگن؛ 

تا تو هم بتونیتوی آزمون تیزهوشان قبول بشی! لب کلام می‌تونیم بگیم بهترین

کلاس تیزهوشان شیمی ایران رو برات گذاشتیم؛ پس بجنب تا از کفت نرفته!

منابع مورد استفاده برای موفقیت در المپیاد زیست

حتماً تو هم دغدغه منابع رو برای المپیادت داری. ما یه فهرست خلاصه از مهم‌ترین منابع رو برات آماده کردیم تا راحت یادت بمونه.

اصول بیوشیمی لنینجر
اصول بیوشیمی لنینجر
زیست شناسی کمپبل
جانور شناسی هیگمن
جانور شناسی هیگمن
فیزیولوژی پزشکی گایتون/هال
ژنتیک کلاسیک
اصول بیوشیمی لنینجر
اصول بیوشیمی لنینجر
زیست شناسی کمپبل
جانور شناسی هیگمن
جانور شناسی هیگمن
فیزیولوژی پزشکی گایتون/هال
ژنتیک کلاسیک

تا یادمون نرفته بگیم که این کتاب‌هایی که دیدی همه منابع نیست. از سیر تا پیاز منابع و زیروبم کتاب‌هایی که باید بخونی رو میتونی تو این صفحه که لینکش رو برات گذاشتیم ببینی و به فهرست کامل منابع المپیاد زیست دسترسی داشته باشی.