کلاس المپیاد فیزیک برای طلای جهانی

اگه ذهن خیلی فعال و پرسشگری داری و یه راهنما می‌خوای تا مباحث کره زمین و کهکشان‌ها و طبیعت رو به بهترین شکل ممکن برات توضیح بده. روی خوب صفحه‌ای کلیک کردی! چون قراره راه رو نشونت بدیم و بهترین کلاس المپیاد فیزیک رو بهت معرفی کنیم.

قبل از شروع یه خبر خوب بهت بدیم و اون اینکه المپیاد فیزیک امسال (2024) قراره تو کشور خودمون و شهر اصفهان برگزار بشه. با خوندن این خبر خیالت راحت شده، نه؟!

المیپاد فیزیک

المپیاد فیزیک چند مرحله ست و هرکدوم چه ویژگی‌ای داره؟

شاید برات سوال پیش بیاد المپیاد فیزیک چیست و چه مراحلی داره. بذار برای شروع با مراحل یکی از سخت‌ترین رقابت‌های علمی جهان پیش بریم:

مرحله اول: مرحله اول المپیاد فیزیک سطح سوالاش یکم از فیزیک متوسطه دوره دوم سخت‌تره، ولی باید دقت کنید دانش فیزیک به تنهایی کافی نیست و باید درسای ریاضی، حسابان، آمار و هندسه دبیرستانو هم کامل بلد باشی چون ابزار کارته! اگه هدفتون مدال طلائه، معلومه که راحت این مرحله رو بالا میزنین. این مرحله تقریبا ۳۰ تا سواله بعضی وقتا چند تا کمتر بعضی وقتا بیشتر؛ که بیشترشون سوالای تستیه ولی تقریبا ۲۵ درصد هم سوالای پاسخ کوتاه داره. زمان این آزمون سه ساعت و نیمه! توی این مرحله تقریبا ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ نفر قبول میشن. زمان برگزاریشم توی بهمنه ولی از آبان و آذر که بخشنامه میاد، ثبت‌نام شروع میشه. نتایج هم اواخر اسفند قبل عید میاد.

مرحله دوم: این مرحله توی اردیبهشت برگزار میشه، ۷ تا ۱۰ سوال تشریحی داره، مدت زمانش هم ۴ ساعته؛ این مرحله سطح سوالاش فرق داره و در سطح دانشگاهیه پس باید خوب منابع رو بخونی و کلی سوال ازش حل کنی. نگران منابع و چجوری خوندنش نباش، تو باشگاه طلایی ها بهت همه چیز رو میگن؛ از زیاد بودن منابع هم نباید بترسی، چونکه مشاورای المپیاد فیزیکی ما راهنماییت می‌کنن که که از هر منبع کدوم بخشارو بخونی! بیشترین قبولی این مرحله، 80 نفره.

مرحله سوم: این مرحله  نسبت به بقیه المپیادها کمی متفاوته؛ چرا؟ چون بخش عملی داره و بچه‌ها باید از دانش تئوری برای انجام آزمایش‌های فیزیکی و توجیه دیتاهای به دست آمده استفاده کنن. جمع نمره این مرحله و مرحله 2 میشه نمره نهایی و 40 تا 45 نفر انتخاب میشن تا وارد دوره تابستون بشن. نتیجه قبولی برای ورود به دوره تابستان توی تیر میاد.

مرحله چهارم: این مرحله همون دوره تابستون یا دوره 40 نفره‌س؛ این دوره تقریبا ۸ هفته‌اس که کلاس آموزشی تئوری و عملی با اساتید دانشگاهی کمیته المپیاد فیزیک ایران برگزار میشه. توی این دوره ازتون بین 10 تا 12 امتحان گرفته میشه و متناسب با امتحان‌های تئوری و عملی نمره کلتون مشخص میشه. بین دوره تقریبا یه هفته استراحت هست. این دوره‌ها هر سال توی یکی از دانشگاه‌های تهران برگزار میشه که محیط آکادمیکه. آزمون این دوره شامل بخش تئوری و عملی میشه که بخش تئوری، 60% نمره رو داره. بر اساس نتایج آزمون‌ها، توی این دوره ۱۰ نفر مدال طلا می‌گیرن و بقیه نقره و برنز میشن.

مرحله پنجم: باشگاه دانش پژوهان جوان هر سال بعد از دوره تابستونه بچه‌هایی که مدال طلا شدن رو جمع می‌کنه و توی محیط آکادمیک به مدت یک سال آموزش میده و با توجه به آزمون‌هایی که از بچه‌ها می‌گیره، یه تیم پنج نفره برای مسابقات جهانی انتخاب می‌کنه و به رقابت با المپیاد فیزیکی‌های بقیه کشورها میفرسته.

مرحله ششم: این مرحله که همون مرحله آزمون جهانیه که هر سال توی یه کشور برگزار میشه دو روز طول میکشه که در این مدت آزمون های تئوری و عملی از بچه ها گرفته میشه. روز اول این مسابقه بچه ها به سه سوال تئوری جواب میدن که حداقل ۴ تا از مباحث فیزیکی که خوندن داخل آن دخیله و کل امتیاز آن ۳۰ نمره است. روز دوم مربوط به امتحان عملیه و یکی دوتا سوال به شرکت کننده ها داده میشه که ۲۰ امتیازه. مدت پاسخگویی به هر کدوم از این آزمون ها هم ۵ ساعته! در نهایت با توجه به نمرات بچه ها به ۸ درصد بچه ها مدال طلا، ۲۵ درصد نقره، ۵۰ درصد برنز و ۱۷ درصد دیپلم افتخار داده میشه.

آشنایی با نحوه برگزاری کلاس المپیاد فیزیک

کلاس های  المپیاد طلایی ها به دو شکل گروهی و خصوصی برگزار میشه:

کلاس‌های حضوری
خصوصی، نیمه‌خصوصی، گروهی
کلاس‌های آنلاین
خصوصی، نیمه‌خصوصی، گروهی

تعداد نفرات در کلاس‌ المپیاد فیزیک

سبک برگزاری کلاس‌هامون تو دو تا دسته‌بندی قرار می‌گیره:

کلاس های خصوصی

برای انتخاب تدریس خصوصی المپیاد فیزیک دستت کاملاً بازه و می‌تونی یکی از سه روش حضوری در منزل خودت، ضوری در مؤسسه یا به‌صورت مجازی رو انتخاب کنی. در نهایت این تویی که باید از نتیجه راضی باشی و بدونی با خودت در کلاس المپیاد فیزیک چند چندی.

کلاس‌های نیمه خصوصی هم 2 تا 6 نفره برگزار میشه. خوبی این کلاسا اینه که کلاست خلوته، راحت همه سوالات رو از استادت می‌پرسی و با بچه‌های خفنی مثل خودت تعامل داری و ازشون چیز یاد می‌گیری.

به‌صورت آنلاین برگزار میشه و میتونی با خفن ترین اساتید فیزیک کره زمین کلاس داشته باشی.

آگه نگرانی که چطور می‌تونی کلاس‌های آنلاینت رو مدیریت کنی بهت بگیم که تمام بچه‌های آنلاین فیزیک به لینک تک‌تک کلاس‌ها دسترسی دارن. بنابراین دلت قرص باشه هر زمانی که به اینترنت وصل باشی می‌تونی با یک کلیک کوتاه به کلاس‌ها دسترسی داشته باشی و نکات مورد نظرت رو ببینی و بشنوی.

سطح برگزاری کلاس های المپیاد فیزیک چطوریه؟

کلاس های المپیاد فیزیک در دو سطح مبتدی و پیشرفته برگزار میشه:

◄ سطح مبتدی: طرف حساب تو اول‌ازهمه ریاضیاته و با دروس اصلی و موردنیاز شروع می‌کنی. کتاب‌های هالیدی که رو شاخشه! خیلی از دانش آموزا و احتمالاً خودت میگین بلدیم ولی از عهده حل کردن سؤالا برنمیاییم. ما کنارتیم تا بتونی واسه حل کردن سؤالا قلق گیری کنی.

واسه سطح مبتدی دروس پایه‌ای مثل ریاضیات المپیاد فیزیک، مکانیک، نور هندسی، سیالات، ترمو، فیزیک جدید، الکترومغناطیس، سؤالات متفرقه (معلومات خاصی نیاز نداری) رو در نظر داریم و طرح سؤال و حل اون جزو مهم‌ترین کارهای تو برای این سطحه. اگه نگرانی که چطور باید برای کلاس‌های سطح مبتدی برنامه‌ریزی کنی، با دریافت مشاوره  رایگان المپیاد فیزیک، که اتفاقاً از بچه‌های المپیادی‌ سال‌های گذشته‌ست و موهاشو اینجا سفید کرده، حساب کار دستت میاد و چیزی رو از قلم نندازی.

◄ کلاس المپیاد سطح پیشرفته؛ بلدهای ریاضی و فیزیک تو این سطح باید در حد مرحله دوم و سوم المپیاد آماده باشن. فقط حواست باشه پیش‌شرط ورود به سطح پیشرفته اینه که در آزمون شبیه‌ساز تعییم سطح طلایی‌ها قبول بشی. قسمت جذاب داستان اینه که شخص عمام قجری جزو طراحای اصلی آزمونه و خلاصه که چه شود!

منابع مورد استفاده

هیچ داده‌ای یافت نشد
هیچ داده‌ای یافت نشد

ویژگی‌های کلاس‌های المپیاد فیزیک

مهم‌ترین دلایلی که باید به جمع طلایی‌های فیزیک ملحق بشی:

کلاس‌ها زیر نظر بهترین اساتید مدارس حلی و فرزانگان برگزار میشه

کلاس‌های آنلاین به روش ادوبی کانکت یا گوگل میت برگزار میشه

ما برای همه بچه‌ها (بدون توجه به این‌که کلاسشون خصوصیه  یا گروهی) بسته مشاوره کاملاً اختصاصی و شخصی‌سازی‌شده با شرایطشون در نظر می‌گیریم

شرایطت توی دوره ارزیابی میشه و به اطلاع خودت و مامان و بابا میرسه تا خیالتون راحت بشه

تو می‌تونی به ویدیوهای همه کلاسات دسترسی داشته باشی و هر وقت دلت خواست، مبحثی که فراموش کردی رو دوباره ببینی

خود مؤسسه طلایی‌ها با 12 سال سابقه، قدیمی‌ترین و موفق‌ترین تیم المپیادی کشوره.

مراحل ثبت‌نام در کلاس‌های المپیاد

برای اینکه بتونی به جمع طلایی‌های کلاس المپیاد فیزیک ملحق بشی این مراحل برات طراحی شدن:

  1. تعیین سطح و سنجش دروس پیش نیاز
  2. مشخص کردن کلاس همراه با تهیه و تدوین برنامه آموزشی به‌تناسب نیازت
  3. نظارت بر عملکرد درسی و ارزیابی وضعیتی که در کلاس‌ها داری

مباحث مهم برای نتیجه گرفتن در المپیاد فیزیک

برای سربلندی توی کلای المپیاد فیزیک، لازمه مباحث زیر رو به‌خوبی بشناسی:

مکانیک کلاسیک، الکترومغناطیس، حرارت و سیالات و امواج، نورشناسی، فیزیک نوین، سیالات، ترمو، فیزیک جدید، موج، الکترومغناطیس، نور هندسی، مکانیک

استادهای طلایی‌ها

استادهای طلایی‌ها

همهٔ استادهای طلایی‌ها بدون استثنا،

شاخ حوزهٔ خودشون هستن! مثلا:

  • استادهای المپیادیمون همه‌شون از مدال‌دارهای قدیم و جدیدن؛
  • استادهای تیزهوشانمون جزء تاپ‌ترین‌های شاگرد‌های مدارس تیزهوشان بودن و الان هم همون‌جا درس می‌دن؛
  • مدرس‌های کنکورمون رتبه‌های تک رقمی و دو رقمی هستن!
استاد داوود کارشکی

هنوز قانع نشدی؟!

پس بذار بهت بگم ما در کنار این استادهای با تجربه، از بچه‌هایی که تو چند سال اخیر مدال طلا گرفتن هم استفاده می‌کنیم تا بهت:

کمک کنن؛ مشاوره بدن؛ جدیدترین نکات رو بگن؛ 

تا تو هم بتونی یه مدال خوش‌رنگ بگیری! لب کلام می‌تونیم بگیم بهترین

کلاس المپیاد فیزیک ایران رو برات گذاشتیم؛ پس بجنب تا از کفت نرفته!

منابع مورد نیاز برای پیروزی در المپیاد فیزیک

اگه تصمیم داری هفت‌خان المپیاد رو تا مرحله جهانی پشت سر بذاری لازمه به تمامی منابع زیر که مهم‌ترین منابع هستن، مسلط باشی:

فیزیک هالیدی
مسائل فیزیک عمومی ایرودوف
آشنایی با مکانیک کلپنر انتشارات نشر دانشگاهی
آشنایی با الکترودینامیک گریفیث انتشارات نشر دانشگاهی
الفبای نور هندسی تالیف مهدی متقی پور انتشارات دانشپژوهان جوان
حساب دیفرانسیل و انتگرال تالیف توماس مرکز نشر دانشگاهی
فیزیک هالیدی
مسائل فیزیک عمومی ایرودوف
آشنایی با مکانیک کلپنر انتشارات نشر دانشگاهی
آشنایی با الکترودینامیک گریفیث انتشارات نشر دانشگاهی
الفبای نور هندسی تالیف مهدی متقی پور انتشارات دانشپژوهان جوان
حساب دیفرانسیل و انتگرال تالیف توماس مرکز نشر دانشگاهی
آشنایی با اصول آزمایش‌های فیزیک تالیف علیرضا نوروز شاد انتشارات دانش پژوهان جوان

البته بگیم که به غیر از این منابع،  تمامی منابع با جزئیات بیشتر رو تو مقاله منابع المپیاد فیزیک برات آماده کردیم!

پکیج آموزشی باشگاه طلایی‌ها: فوت کوزی گری!

چه در سطح مبتدی باشی و به‌عنوان تازه‌وارد پا به مؤسسه طلایی‌ها بذاری و چه بخوای برای سطح پیشرفته کلاس المپیاد فیزیک شرکت کنی، ما یه پکیج از صفر تا صد از تمام مباحث آموزشی رو برات تدارک دیدیم و به‌تناسب سطح آمادگی و نیازت در اختیارت قرار می‌دیم.

برای اطلاعات بیشتر درباره خرید پکیج طلایی المپیاد فیزیک، توی صفحه مخصوص پکیج‌ها راهنماییت می‌کنیم.

حالا که فوت کوزه‌گری رو می دونی، ثبت‌نام کن!

با این توضیحات مفصل حالا دیگه دستت اومده چطور باید برای یک رقابت نفس‌گیر خودتو آماده و به قول گفتنی دست پ’ر باشی! نکاتی رو که در مورد کلاس المپیاد فیزیک که بهت گفتیم خوب به خاطر بسپار و حواست باشه چیزی رو از قلم نندازی. در پایان آرزو می‌کنیم، به‌زودی تو هم یکی از مدالی های خفن طلایی‌ها بشی و ما از داشتنت تو تیم خودمون حال کنیم!

فرم درخواست مشاوره رایگان

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد