صفر تا صد ثبت‌نام در کلاس ادبیات تیزهوشان سال 1403

وقتی صحبت ادبیات میشه، تویی که عشق شعرای حافظ و سعدی هستی بیشتر به چشم میایی. حالا تصور کن بخوای برای آزمون ادبیات تیزهوشان هم آماده بشی! خودت چی فکر می‌کنی؟ به نظرت همونقدر که شعرای خوبی حفظی و تاریخ ادبیات کشورت رو مثل بلبل میتونی بگی، برای آزمون به این مهمی هم آماده‌ای؟ خب طلایی‌ها حدس میزنه ممکنه یه چیزی کم داشته باشی و برات کلاس ادبیات تیزهوشان رو در نظر گرفته. این کلاس قراره چی بهت یاد بده؟ ما که میگیم چند تا نکته امروزمون رو بخون و بعد به این سؤال یه جواب درست‌وحسابی بده!

کلاس ادبیات تیزهوشان

مراحل المپیاد زیست‌ رو بشناس!

کلاً المپیاد زیست 5 مرحله داره که هر مرحله‌ش رو تو این بخش برات توضیح می‌دیم:

این مرحله در سطح منطقه‌ای برگزار می‌شه و دانش‌آموزهای پایهٔ دهم و یازدهم می‌تونن توش شرکت کنند. آزمون چهارگزینه‌ای (تستی) هست و بر اساس کتاب‌های زیست‌شناسی دبیرستان تهیه می‌شه. هدف از این مرحله انتخاب دانش‌آموزهای برتر هر منطقه برای ورود به مرحلهٔ بعدیه!

آشنایی با کلاس ادبیات تیزهوشان

قبل از اینکه برای ثبت‌نام توی این کلاس آماده بشی ما یه جلسه مشاوره ادبیات تیزهوشان برات در نظر داریم. چون قراره سیر تا پیاز کلاست رو بهت توضیح بده. یه سری از نکات رو برات اینجا می‌نویسیم:

1- کلاس تیزهوشان هم برای بچه‌های ششم به هفتم برگزار میشه و هم بچه‌های نهم به دهم. تازه حواسمون به این مورد هست که مدرسه می‌ری! پس پنجشنبه و جمعه ت رو بذار برای کلاس. ما این دو روز رو طوری برات چیدیم تا بتونی بدون نگرانی بابت کلاسای دیگه و کلاً مدرسه رفتن، بیای با خیال راحت و کلی سؤال، توی کلاست بشینی.

2- ما کلاس‌ها رو به دو شکل برگزار می‌کنیم؛ هم کلاس آنلاین ادبیات تیزهوشان داریم و هم کلاس حضوری ادبیات تیزهوشان. هرکدوم رو که فکر می‌کنی برات مناسبه میتونی تو جلسه مشاوره به مشاور بگی تا ثبت‌نام کنی.

3- اساتیدی که کلاسای تیزهوشان رو برگزار می‌کنن کارشون درسته! همگی سمپادی هستن؛ یا توی مدارس تیزهوشان تدریس می‌کنن ( فرزانگان، حلی، انرژی اتمی) یا مدرس دانشگاه‌های خفن تهران هستن ( امیرکبیر، شریف، بهشتی یا تهران)

4- کلاسا فقط به همون جلسه کلاس ختم نمیشن. یعنی تو میتونی بعد کلاست توی بستر برنامه ادوبی کانکت به فیلم تک‌تک جلسات و مباحثی که تدریس میشه دسترسی داشته باشی. چون می‌دونیم اتفاقایی مثل غیبت کردن توی کلاس، نیاز به مرور مباحث و خلاصه از این کارا اتفاقای طبیعیه و تو حتماً میخوای که چیزی بهتر از کلاس داشته باشی.

5- استاد برات آزمون شبیه‌سازی‌شده طراحی میکنه. تو با کمک آزمونای شبیه‌سازی‌شده کلاس ادبیات تیزهوشان میتونی با شکل آزمون واقعی آشنا بشی و خلاصه استرس این رو نداشته باشی که سؤالی رو نتونی درست و کامل جواب بدی.

6- پرسش و پاسخ توی کلاس برات مهمه؟ خیالت رو راحت کنیم که یه تایمی رو توی کلاست برای پرسش و پاسخ داری و کلی علامت سؤال رو میتونی از مغزت پاک کنی. همچنین اگه نیاز به تکلیف خونگی داشته باشی، استاد برات یه چیزایی رو تعیین میکنه تا بری خونه و حسابی از خودت کار بکشی.

7- هزینه‌ای که برای کلاست میدی خیلی مناسبه. اگه برات مهمه که با پول توجیبیت توی کلاس ثبت‌نام کنی، بهت میگیم که شدنیه و دمتم گرم اصلاً!

نحوه برگزاری کلاس‌های تیزهوشان طلایی‌ها

کلاً دو مدل کلاس برات داریم:

کلاس‌های حضوری

خصوصی، نیمه‌خصوصی، گروهی

کلاس‌های آنلاین

خصوصی، نیمه‌خصوصی، گروهی

بالاتر هم برات توضیح دادیم، کلاس آنلاین یه کلاس باحاله که توی بستر برنامه ادوبی کانکت (به‌روزترین برنامه برای جلسات آنلاین در جهان) برگزار میشه. برای استفاده از بهترین کلاس ادبیات تیزهوشان آنلاین، یه لپ‌تاپ میخوای تا بتونی هم توی کلاس شرکت کنی و هم فیلم ضبط‌شده جلسات رو بگیری و بعداً ببینی. 

کلاس حضوری هم به صورت خصوصی برگزار می‌شه. اگه برات تدریس خصوصی ادبیات تیزهوشان مهمه که می‌فرستیمت برای کلاس خصوصی.

کلاس‌های طلایی‌ها چه سبکی دارد؟

کلاسای ما توی سه تا سبک کلی برگزار میشه:

کلاس خصوصی ادبیات

کلاس نیمه‌خصوصی ادبیات

کلاس گروهی ادبیات تیزهوشان

 

کلاس های خصوصی

این کلاس فقط برای خودت طراحی و برنامه‌ریزی میشه، روز و ساعتش به انتخاب خودته و کافیه در مورد تدریس خصوصی ادبیات تیزهوشان با استادت هماهنگ کنی.

حدنصاب نفرات برای تشکیل این کلاس بین 2-5 نفره که آنلاین برگزار میشه و تو بستر برنامه ادوبی کانکت.

این کلاس هم طرفدارای خودش رو داره و زیر 15 نفر برگزار میشه. فیلم جلسات کلاس هم در بستر ادوبی کانکت، بعد از پایان کلاس، در اختیار بچه‌ها قرار می‌گیره.

ویژگی‌های کلاس تیزهوشان طلایی‌ها

هرچی بیشتر با مشاورت حرف بزنی و با دقت نکات این مقاله رو بخونی متوجه میشی جای کلاس تیزهوشان توی برنامه‌های درسیت خالیه. بذار چند تا از ویژگی‌های کلاسا رو برات بگیم تا حالش رو ببری:

تدریس با بهترین اساتید: اساتید همگی سمپادی هستن ( مدرسین مدارس تیزهوشان حلی، فرزانگان یا انرژی اتمی). همچنین خودشون توی یکی از بهترین دانشگاه‌های تهران ( شریف، تهران، امیرکبیر یا بهشتی) تدریس میکنن.

پشتیبانی حرفه‌ای: از شروع ثبت‌نام تا لحظه آزمونت، پشتیبانی تیم طلایی‌هارو همراه خودت داری. علاوه بر اون، هرچی بیشتر با مشاورت حرف بزنی و با دقت نکات این مقاله رو بخونی متوجه میشی جای کلاس تیزهوشان توی برنامه‌های درسیت خالیه. بذار چند تا از ویژگی‌های کلاسا رو برات بگیم تا حالش رو ببری:

بسته مشاوره اختصاصی: مشاوره رایگان! بله خودخودشه. جلسه مشاوره کاملاً خیال تو رو برای چیزی که دنبالشی و باید بهش برسی، راحت میکنه.

بعدشم، تعداد بچه‌هایی که تونستن با شرکت تو کلاس ادبیات تیزهوشان توی آزمون واقعی موفق بشن زیاده. آخه چطور دلت میاد جزو اونا نباشی!

یه خبر خوبم برات داریم! دانش‌آموز خفنی مثل تو فقط یه کلاس ادبیات تیزهوشان نمی‌خواد. پس خودت رو آماده کن چون می‌خواییم هم برای المپیاد آماده ت کنیم و هم کنکور. پس چی شد؟ حالا حالاها با همیم!

دسترسی به ویدئو جلسات: تک‌تک جلسات کلاس در قالب فیلم توی برنامه ادوبی کانکت پخش میشن و تو میتونی بعد هر کلاست بهشون دسترسی داشته باشی. فقط یادت نره که لپ‌تاپت مشکلی نداشته باشه، چون مرتب بهش نیاز پیدا می‌کنی.

شبیه‌سازی آزمون کلاس‌ها: با آزمون شبیه‌سازی‌شده مطمئن میشیم که عملکردت تا آخرین روز کلاس چطوریه. این مورد یه جور ارزیابی کلاسیه که مامان و بابا هم در جریان وضعیتت قرار میگیرن.

ما چه برنامه‌ای برات داریم؟

حواسمون به عملکردت تا روز آزمون تیزهوشان هست. پس مامان و بابا اصلاً نگران نباشن. ما هر دوره کلاس یه بازخورد درست‌وحسابی از وضعیت دانش‌آموزش به والدین میدیم. پس حضور طلایی‌ها کنار دانش‌آموز واضحه و کنارش هستیم. اون آزمونای شبیه‌ساز که حرفش رو زده بودیم! اونا برای همین طراحی شدن.

تا یادمون نرفته بگیم، هدف ما فقط آمادگی برای کلاس فیزیک تیزهوشان نیست، بلکه تو فکر آماده کردنت برای المپیاد و همین‌طور آزمون کنکور هم هستیم. پس حواست باشه، کلاست رو با دقت و تمرکز بالا ببری جلو و چیزی رو از قلم نندازی.

برنامه طلایی‌ها برای کلاس‌های تیزهوشان مؤسسه

واقعاً ما با برگزاری این کلاسا دنبال چی هستیم؟ راستش چیزایی که این زیر برات می‌نویسیم برامون مهمه:

تعیین نوع آموزش با توجه به سطح و نیاز دانش‌آموز

حق انتخاب روز و ساعت کلاس برای جلسات خصوصی از طرف دانش‌آموز

نظارت بر عملکرد دانش‌آموز در طول جلسات و ارائه فیدبک به دانش‌پژوه و والدین

اختصاص جلسه مشاوره پیش از شروع کلاس

منابع مهم برای کلاس تیزهوشان

البته که منابع از نون شبم برات واجب تره! پس غصه چیزی رو نخور. چون یه فهرست خفن از منابع برات کنار گذاشتیم. بعد از ثبت‌نام توی کلاس ادبیات تیزهوشان، این منابع که بخشی از اون‌ها از منابع کتابای خیلی سبز و گاج و … هستن میرسن دستت. دیگه چی میخوای! همه چی حاضره و ما هم حواسمون بهت هست و کنارتیم تا فقط برای قبولی بری و برگردی!

استادهای طلایی‌ها

همهٔ استادهای طلایی‌ها بدون استثنا،

شاخ حوزهٔ خودشون هستن! مثلا:

        •   استادهای المپیادیمون همه‌شون از مدال‌دارهای قدیم و جدیدن؛

        •  استادهای تیزهوشانمون جزء تاپ‌ترین‌های شاگرد‌های مدارس تیزهوشان                    بودن و الان هم همون‌جا درس می‌دن؛

        •  مدرس‌های کنکورمون رتبه‌های تک رقمی و دو رقمی هستن!

استاد داوود کارشکی

هنوز قانع نشدی؟!

پس بذار بهت بگم ما در کنار این استادهای با تجربه، از بچه‌هایی که تو چند سال اخیر توی آزمون‌ها قبول شدن هم استفاده می‌کنیم تا بهت:

کمک کنن؛ مشاوره بدن؛ جدیدترین نکات رو بگن؛ 

تا تو هم بتونیتوی آزمون تیزهوشان قبول بشی! لب کلام می‌تونیم بگیم بهترین

کلاس تیزهوشان ادبیات ایران رو برات گذاشتیم؛ پس بجنب تا از کفت نرفته!

منابع مورد استفاده برای موفقیت در المپیاد زیست

حتماً تو هم دغدغه منابع رو برای المپیادت داری. ما یه فهرست خلاصه از مهم‌ترین منابع رو برات آماده کردیم تا راحت یادت بمونه.

اصول بیوشیمی لنینجر
اصول بیوشیمی لنینجر
زیست شناسی کمپبل
جانور شناسی هیگمن
جانور شناسی هیگمن
فیزیولوژی پزشکی گایتون/هال
ژنتیک کلاسیک
اصول بیوشیمی لنینجر
اصول بیوشیمی لنینجر
زیست شناسی کمپبل
جانور شناسی هیگمن
جانور شناسی هیگمن
فیزیولوژی پزشکی گایتون/هال
ژنتیک کلاسیک

تا یادمون نرفته بگیم که این کتاب‌هایی که دیدی همه منابع نیست. از سیر تا پیاز منابع و زیروبم کتاب‌هایی که باید بخونی رو میتونی تو این صفحه که لینکش رو برات گذاشتیم ببینی و به فهرست کامل منابع المپیاد زیست دسترسی داشته باشی.